Тренажерний зал, кросфіт, фітнес, персональні тренування

Головна » Статті » Нарощування м'язів

Тренування проти діабету

У дорослих людей діабет, або "діабет типу П" , є виснажливою​​, часто фатальною хворобою, яка вражає приблизно 1800 американців щодня - це більш ніж 650 000 нових історій хвороби на рік ! Більшість жертв - у віці старше сорока років. Приблизно дев'ять із десяти історій хвороби діабету - тип II. Як не дивно , більшість з них (якщо не всі ці випадки ) можна застерегти. Діабет впливає на здатність організму використовувати цукор. Ця хвороба перериває нормальний метаболізм енергії і в спокої, і в ході фізичної активності. В міру того, як люди стають старшими, вони набувають тенденцію ставати менш активними, втрачають м'язи і нарощують жир. Це особливо типово для сучасних українців. Ті, хто відмовляється підтримувати масу м'язів - в зрілому і старшому віці, збільшують ризик розвитку діабету. Щоб розуміти, чому це відбувається, давайте подивимося на те, як організм виробляє і запасає енергію для повсякденних потреб.

Ми використовуємо цукор і крохмалі, які ми споживаємо, перетворюючи їх на глюкозу. Глюкоза транспортується в мережі кровоносних судин до різних тканин організму, але головним чином - до м'язів. Для того щоб глюкоза могла надійти в м'яз, повинен бути присутнім інсулін (гормон, який виробляє підшлункова залоза).

  У здорової людини будь глюкоза, яка не потребується саме "зараз" заради утворення енергії, запасається в м'язах. Якщо є більша кількість доступної глюкози в порівнянні з тим, яку м'язи в змозі прийняти, то надлишкова глюкоза знаходить шлях до печінки, де вона конвертується в жир.

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні досить м'язів, ви відчуваєте брак збирачів глюкози. Рівень глюкози в кровотоці (кров'яного цукру) може стати ненормально високим. Це змушує підшлункову залозу працювати більше норми, щоб зробити більшу кількість інсуліну в її спробах витягти глюкозу з мережі кровоносних судин і транспортувати її в клітини м'язів. У кінцевому рахунку, підшлункова залоза може виснажуватися від надлишкового навантаження. Результат - знижена здатність її виробляти інсулін, або той же діабет типу II. Здатність організму використовувати і зберігати глюкозу порушується. Діабет, якщо залишити його без контролю, може призвести до серцевих хвороб, відмови нирок, нервових розладів, інфарктів, високого тиску крові, високим рівням холестерину і виразки ніг.

Так що ж тренування дає при діабеті? Робота зі спортивними снарядами будує м'язи швидше, ніж будь-який інший спорт. Пам'ятайте, що якщо ви розвинули м'язи, то маєте безліч "складських площ" для глюкози. Ваша підшлункова залоза повинна виробляти менший обсяг роботи, і ви менш схильні до розвитку діабету. Якщо ви - вже діабетик, то тренування на тренажерах - істотна частина процесу контролю хвороби таким чином, щоб ви могли все ж продовжувати нормальне життя.

Категорія: Нарощування м'язів | Додав: drive (28.04.2014)
Переглядів: 533 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
avatar
1
Дуже дякую. Гарна стаття. up
avatar