Головна » Статті » Кросфіт

Бодібілдінг чи Кросфіт: що вибрати? Авторське: Ярослав.

Вітання всім спортЦсменам і потенційним клієнтам спортивних клубів. Якщо ти читаєш мою писанину, то швидше за все цікавишся силовими видами спорту або навіть ними займаєшся. Нічого що я «на ти», мені так легше писати : )? В цьому манускрипті я дам відповідь на питання, яке отримую від новачків що вперше прийшли до спортклубу. 
І питання їхнє звучить так: А ЩО КРАЩЕ??? Чим мені займатися бодібілдінгом чи кросфітом???
Як гомосапієнс розумний – чухаю ріпу і очима сповненими мудрості і життєвого досвіду протяжно озвучую: е-е-е-е-е-е-е…. ну-у-у-у-у-у-у-у, знаєте-е-е-е-е-е-е-е…. (А про себе починаю згадувати все що я читав по маркетингу, психології, спортивні журнали і наукові статті, життя промелькало перед очима. Ну чесно складне питання.)
Тим не менше відповісти на нього треба, тому що людині дійсно важко у всьому різноманітті всіляких спортивних секцій обрати щось своє, рідне, для душі, і тіла звичайно. Давай проведемо порівняльний аналіз цих відносно молодих видів спорту, щоб зрозуміти який з них підходить тобі найбільше.
Отже бодібілдінг (або культуризм фр. culturisme, англ.physical culture - культура тіла) - процес нарощування і розвитку мускулатури шляхом заняття фізичними вправами з вагами, а також високоенергетична дієта з підвищеним вмістом білків, що достатня для гіпертрофії (росту) м'язових волокон. Особливість бодібілдінгу – це в першу чергу симетрично розвинута, видима, збалансована і рельєфна мускулатура опорно-рухового апарату, це є основною метою цього спорту.
Тепер Кросфіт: система тренувань, що складається з функціональних вправ, які виконуються з високою інтенсивністю з кінцевою метою поліпшення загальної фізичної форми, реакції, витривалості і готовності до будь-якої життєвої ситуації, що вимагає активних фізичних дій. Основа кросфіту – максимально розвинути такі якості людини як: висока працездатність серцево-судинної та дихальної систем, загальна витривалість, сила, потужність, швидкість, баланс, влучність, гнучкість, координація, а також швидка адаптація до змін навантаження.
Ніби написано просто, а вибрати як? Все одно ж не ясно що краще для тебе особисто? Значить пора розібратися що тобі треба. Без розуміння того що тобі треба, в спортклубі нереально добитися відчутних результатів.
Припускаю що ти маєш такі варіанти відповіді:
- Покращити фізичну форму
- Покращити фігуру
- Усунути дефіцит маси тіла
- Схуднути
- Накачати м'язи
- Стати функціонально сильним
- Підтримувати тіло в хорошому здоровому тонусі
- Я професійний боєць, борець, боксер, мені потрібна швидкість
- Познайомитися з привабливими особами протилежної статі

1. Покращити фізичну форму: однозначно фізичну форму як загальну так і спеціальну (силову, швидкісну, серцево-судинну) покращить як бодібілдінг так і Кросфіт, але кожен у своїй манері. Наприклад бодібілдінг провокує ріст м'язів, тому побічною дією цього спорту може бути набір активної ваги тіла. Якщо Вас це не влаштовує – краще обрати Кростфіт.
2. Покращити фігуру: однозначно бодібілдінг – його «коник» це і є естетика і симетричність людського тіла. Якщо ти правильно обереш стратегію тренувань і не будеш гнатися за тупими скороченими системами тренінгу на масу, то рано чи пізно на тебе почнуть пускати слину особи протилежної статі.
3. Усунути дефіцит маси тіла – той же бодібілдінг, він чудово нарощує мускулатуру і при потребі можна переключитися на виконання його силового варіанту з посиленим харчуванням. Так би мовити, щоб росло все що тільки може рости.
4. Схуднути – кросфіт однозначно. Чому, адже від тренажерного залу теж можна схуднути? Тому що схуднення в кросфіті – це необхідність для кожного тренування, а в білдінгу це лише інструмент щоб увійти в певну форму, кондицію, наприклад на сушці або в процесі нормалізації жирових тканин на об'ємних тренуваннях. Кросфіт не дозволяє бути занадто товстим або злегка круглощоким. Якщо ти прийшов на кросфіт, в тебе не буде іншого виходу ніж схуднути, в кросфіті нема жирних, а от в тренажерних залах можна побачити багацько товстунців зі стажем. Крім цього, в тренажерному залі при схудненні доведеться практивно копіювати систему тренувань з Кросфіту – кругові і досить швидкі тренування – так для чого видумувати новий ровер, якщо старий прекрасно їздить?
5. Накачати м'язи – однозначно тренажерний зал. Хоча у кожного своє уявлення про накачені м'язи, великі чи не дуже, тренажерний зал їх розвине краще ніж кросфіт. Проте, займаючись кросфітом можна отримати досить непоггану обємну мускулатуру, якщо обрати спеціалізований напрямок роботи в ньому, наприклад силові і потужні вправи в правильній пропорції з метаболічними тренуваннями і гімнастичними вправами. Як приклад – кросфітер Віктор Бородач, представник дуже непоганих форм тіла.
6. Стати функціонально сильним – Кросфіт тут рулить. Частина його напрямку – це розвиток сили. Присіди, жими, тяги, толчки і ривки, підйоми: гантелей і гирь, штанг і сумок, шин і різних незручних предметів – основа силової підготовки кросфітера. Бодібілдер в цьому плані відстає. Ну не те щоб пасе задніх, просто сила для нього є знову ж таки лише інструментом для росту м'язів, і він розвиває її в рамках своєї методики крутячись навкого розміру грудних, біцепсів і т.п. Так що при бажанні бути сильним – флаг, тобто, гирі і штанги тобі в руки – кросфіт бокс чекає тебе.
7. Підтримувати тіло в хорошому здоровому тонусі дозволить як тренажерний зал так і кросфіт. Але, оскільки бодібілдінг дуже вузько-спеціалізований спорт, і його мета лише зовнішній вигляд, то кросфіт в цьому плані може дати значно більше, адже здоровий тонус тіла це не лише м'язи і сила, але і функціональність, гнучкість, спритність, здорове серце, витривалість, можливість набити писок старшокурснику. А, так визнаю, з останнім я загнув трохи. Але писок набити буде простіше :) Принаймні набити і успішно втекти.
8. Я професійний боєць ММА (борець, боксер) мені потрібна швидкість: кросфіт це те що потрібно для розвитку швидкості рухів всіх категорій бійців. Спеціально розроблені системи функціональних тренувань для цих спортсменів в їхніх залах дуже нагадують сучасний кросфіт.
9. Познайомитися з привабливими особами протилежної статі можна де завгодно – тицніть пальцем – не помилитеся, проте в тренажерному залі можна надибати партнера ще й з хорошою фігурою, як не як, саме для того вони туди і ходять.
Отож сміливо визначайся – якщо тобі треба виглядати крутим і привабливим – ТРЕНАЖЕРНИЙ ЗАЛ тебе зачекався. Якщо ти хочеш БУТИ крутим у всьому, а не лише виглядати – КРОСФІТ радий буде прийняти себе до своєї спільноти. Головне не забувай, поки ти визначаєшся чим же все таки займаєшся, хтось посилено тренується щоб колись втерти тобі носа. 
Удачі спортсмени!

ПеСе: Фото візуально демонструє форми спортсменів змагального рівня. Так що, якщо ти не готуєшся до серйозних змагань, знизь свої апетити до розумних або тренуйся як проклятий, інших варіантів нема.

Категорія: Кросфіт | Додав: drive (03.11.2015)
Переглядів: 1044 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar