Скручування лежачи
Техніка: Ляжте на підлогу і зігніть ноги в колінах під прямим кутом. Ступні впираються в підлогу. Заведіть руки за голову і сфокусуйте погляд на стелі. Зробіть вдих (трохи більш глибокий, ніж зазвичай). Затримайте дихання, напружте прес і, не відриваючи поперек від підлоги, підніміть голову і плечі якомога вище від підлоги. У верхній точці вправи погляд спрямований строго вперед. Уявіть, що ваш торс - це «килимок», який потрібно звернути до колін, тобто піднімаючи плечі, обов'язково округляють спину, а не піднімайте весь торс. У верхній точці ще сильніше напружте прес і постарайтеся утримати тіло в цьому положенні на декілька секунд. Видихніть і поверніться у вихідне положення.
Зробіть паузу і злегка розслабте прес перед тим, як приступати до наступного повторення. Щоб навантажити прес сильніше, виконуйте скручування з випрямленими за головою руками або ж використовуйте додаткове обтяження (наприклад, тримайте млинець від штанги на груди). Також можна «погратися» з ногами: тримайте ступні на вазі або ж упріться ними в стіну.
Поради: Затримка дихання під час підйому голови і плечей підсилює внутрішньочеревний тиск, який допомагає тримати поперекові м'язи у постійному напруженні. Роблячи видих під час підйому, ви істотно укорочуєте амплітуду руху і розслабляєте поперек, що може привести до травми. Опускайте плечі до тих пір, поки голова і лопатки не торкнуться підлоги.Не повертайте плечі ні вправо, ні вліво під час скручувань. Згинання хребта під навантаженням підсилює тиск на міжхребетні диски. Протягом усього вправи голова і плечі рухаються як єдине ціле. Не згинайте шию - в міру скручування погляд поступово переміщається від стелі до колін. Зосередьте всю увагу на роботі м'язів живота. Піднімаючи плечі від підлоги, у жодному разі не тягніть голову руками до грудей і не опускайте підборіддя - це вкрай небезпечно для шийного відділу хребта.

Скручування лежачи на боку
Техніка: Ляжте на підлогу і зігніть ноги в колінах. Злегка поверніться на бік так, щоб коліно торкнулося підлоги. Одну руку заведіть за голову, а іншу покладіть на стегно. Зробіть вдих. Затримавши подих, напружте косі м'язи живота і постарайтеся «скластися» навпіл, направляючи голову і плечі строго вгору і вперед. Як тільки плече, на якому ви лежали у вихідному положенні, підніметься на пару сантиметрів над підлогою, видихніть і поверніться в стартову позицію. Після того як відпрацюєте все повторення на одну сторону, поверніться на інший бік і виконайте те ж число повторень для іншої сторони. Слідкуйте за тим, щоб протягом всього сету стегна були розгорнуті на 90 ° по відношенню до тулуба. 
Поради: Не прагніть підняти голову і плечі якомога вище! Це не тільки не підвищить ефективність вправи, але і може привести до травми (ви здавлюєте хребетні диски в той момент, коли сам хребет скривлений). Не робіть цю вправу, якщо у вас недостатньо гнучкий тазостегновий суглоб. Ви повинні вільно утримувати стегна розгорнутими на 90 ° по відношенню до тулуба. Якщо вам це важко, то ви будете швидше виконувати підйоми тулуба по діагоналі, ніж скручування, що вкрай небезпечно для хребта. Затримуйте дихання на час підйому плечей. Це додасть додаткові сили та дозволить краще сконцентруватися на скороченні косих м'язів живота.Від підлоги відриваються тільки голова і плечі. Низ спини завжди притиснутий до підлоги. Згинання відбувається виключно в грудній області хребта. Намагаючись підняти весь торс, ви перерозподіляє навантаження з косих м'язів на поперек. Тримайте голову і шию на одній лінії з хребтом, не повертайте і не нахиляйте голову. Не тягніть голову рукою. Піднімайте плечі тільки за рахунок зусиль косих м'язів.

Підйом ніг сидячи.
Техніка: Сядьте на горизонтальну лавку так, як показано на малюнку. Покладіть руки під сідниці долонями вниз або обхопіть ними край лавки. Витягніть ноги вперед. Це буде вашим вихідним положенням. Максимально витягнувши вперед ноги, на видиху підніміть їх вгору, зігнувши їх в колінах, поки коліна не порівняються з вашими грудьми або підборіддям. Затримайтеся в цьому положенні.
На вдиху поволі поверніться у вихідне положення. Виконайте необхідну кількість повторень. 
Варіації: 
Ви можете виконувати цю вправу на підлозі, лежачи на гімнастичному килимі. Для ускладнення вправи використовуйте затиснуту між стоп гантель в якості додаткової ваги.

Підйом ніг лежачи
Техніка: Ляжте на підлогу і підкладіть кисті рук під сідниці в положенні долонями вниз. Тепер, піднявши ноги вгору, відірвіть таз від підлоги приблизно на 10 см і затримайтеся в цьому положенні на 2-3 секунди. Поверніться у вихідне положення і повторіть вправу.
Рекомендації з виконання:
1. Намагайтеся виконувати вправу швидко, але без використання інерції і порушення техніки. Ви не повинні давати відпочинок м'язам живота і якщо ви робите все правильно, то вже у другому підході можна буде відчути печіння.
2. Не слід занадто високо піднімати таз - досить тієї висоти, при якій буде досягнуто максимальне напруження м'язів живота.
3. Головне - не висота, на яку ви піднімаєте ноги, а напруга м'язів живота, що відчувається в результаті правильного виконання. Якщо вам складно утримувати підняті ноги рівно, то не піднімайте їх занадто високо, а піднімайте на той рівень, при якому вам буде зручно відірвати таз від підлоги або лави і утримати його кілька секунд, в іншому випадку ви будете так зайняті утриманням рівноваги, що цільові м'язи недоотримають необхідне навантаження.

Підйом ніг в висі
Техніка: Підстрибніть і вхопитеся за перекладину. Якщо вона занадто високо, скористайтеся невисокою лавою або підставкою. Головне, щоб повиснувши на випрямлених руках і ногах, ви не торкалися підлоги. Якщо у вас слабкий хват, скористайтеся спеціальними лямками. Руки і ноги повністю випрямлені. Спина злегка прогнута в попереку. Зробіть вдих. Затримайте дихання, трохи відведіть ноги назад і потужним рухом підніміть їх якомога вище. Намагайтеся весь час тримати ноги випрямленими (але не заблокованими в колінах). Якщо у вас сильний біцепс стегна, ноги можна злегка зігнути, але при цьому зафіксувати кут в колінах до кінця сету. Піднімайте стегна вище пояса! У верхній точці ще сильніше напружте прес і постарайтеся утриматися в цьому положенні кілька секунд.
Плавно опустіть ноги, зробіть паузу і виконайте наступне повторення. Якщо важко виконувати підйоми з прямими (або майже прямими) ногами, можна зігнути їх більше. Головне при цьому - не змінювати кут в колінах до кінця сету!
Поради: Чим вище ви піднімаєте ноги, тим сильніше навантаження на прес. У початковій фазі руху працюють практично тільки м'язи-згиначі стегна. М'язи живота при цьому перебувають в стані ізометричного скорочення (напружені, але не змінюють своєї довжини), і частка навантаження, що припадає на них, мінімальна. Вони починають скорочуватися по довжині і активно включаються в роботу тільки після того, як ви підняли ноги вище 30-45 ° від вертикалі. Чим менше кут між стегнами і тулубом, тим більше навантаження на прес (і, відповідно, менше навантаження на згиначі стегна) і тим сильніше скорочена пряма м'яз живота. Ключовий момент, який дозволяє задіяти прес в повну силу, - підйом таза. Піднявши ноги до рівня пояса, напружте прес ще сильніше і подайте таз вгору.