Головна » FAQ

Пауерліфтинг - це спорт,  в якому  важливі  силові  показники, а не краса тіла. У  пауерліфтингу  є  три види  вправ (присідання з штангою, жим штанги лежачи і тяга штанги) які в сумі і визначають професіоналізм спортсмена.


Краще всього  не ставити безглуздих  запитань. :-) Кажучи серйозно, вибір кожна  людина робить сама - хтось на користь сили, хтось на користь зовнішності. Насправді одне зовсім не суперечить іншому, і перший рік тренувань  чимось схожий для  пауерліфтерів і для  бодібілдерів. Тому дочитай FAQ і починай займатися - а через деякий час  ти САМ  вже зможеш вибрати той  вид спорту,  який тобі до душі. Якщо ти вибереш бодібілдінг, то  ти  влаштовуватимеш силові  цикли, а якщо  ти станеш ліфтером, то ніхто не заборонить тобі підкачати який-небудь м'яз для краси. :-)

Дуже хороше питання. Річ у тому, що у сучасному спорті переважають  тренування у вузькій спеціалізації - або  тренуютьь виключно витривалість (як, наприклад, бігуни)  або  виключно здатність розвинути потужне, але  короткочасне зусилля (як  пауерліфтери). Вибирай розумне поєднання  декількох видів спорту, яке і дасть в результаті  здоров'я і  гарний  зовнішній вигляд. Поєднувати варто спорт, розвиваючий силу (пауерліфтинг або бодібілдінг) і спорт, тренуючий серцево-судинну  систему (біг, плавання,  лижі). Крім того, незайвим буде запозичити з культуризму розумний підхід до власної дієти. Комбінувати різні види спорту не так складно, як здається. Система виглядає приблизно так:

  • осінь - бодібілдерський стиль тренування на масу, посилене харчування.
  • зима  - силовий цикл (наближений  до тренувань пауерліфтерів), іноді лижі - для підняття тонусу.
  • весна - ще один цикл тренувань на масу,  посилене харчування.
  • починаючи з середини квітня - перехід  на тренування рельєфу і біг, аеробіка чи інтервальний тренінг три рази в тиждень.

В будь-якому випадку, врахуйте, досвід  багатьох качків  показав, що  маса добре йде пізньої осені і весни, тоді як влітку вдається лише підтримка і рельєф, а  не набір м'язів.


Повний "гон". Мало того, що можна, так ще і хімічна маса має тенденцію «падати», тоді як твої натуральні м'язи будуть з тобою завжди. Крім того, набір натуральної маси - це цікавий шлях з своїми приємними відкриттями та вирішенням непростих завдань. Але той кайф, який ти отримуватимеш від свого міцного здорового тіла, переважує всі проблеми, що виникають у натуральних атлетів.

Тільки у разі  використання хімічних препаратів. Натуральні м'язи (а не ті які виросли через приймання "ратиболу", "метану", "інсуліну", тощо) можуть тільки затягнутися жирком, але це елементарно лікується зарядкою або пробіжкою вранці. Хоча, якщо ти втягнешся в качалку, то підсядеш на неї як  на наркотик, і  ідея кинути тренування викликатиме у тебе жах. :-)


Швидкість прогресу сильно залежить від твоєї генетики. Є такі везунчики, яких буквально розпирає після місяця тренувань, а є ті, кому для отримання перших результатів потрібно качатися не менше півроку. А більш-менш розумною буде середня цифра - через чотири місяці в дзеркалі ти побачиш істотні зрушення.

Крім того, прогрес дуже залежний від твого бажання, від твого фанатизму, від твоєї старанності. Стати більш-менш схожим на спортсмена можна і  за три місяці, але потрібно буде лягати спати по годиннику, їсти п'ять разів на день, забути про п'янки і вести розмірений спосіб життя. А можна і за рік тоді умови стають м'якшими. Тому, ще раз повторимося - на 90% усе залежить від тебе і від твого фанатизму. Чим більше ти вкладеш у тренування, тим більшу віддачу отримаєш.


Дивлячись для чого. Ти, швидше за все, прийшов в  зал для того, щоб стати більшим і сильнішим - тоді  забудь про більшість тренажерів, особливо які призначені для ізольованої роботи м'язів. Найближчий  рік (а швидше всього - декілька років) твоїми головними снарядами будуть  гантелі і штанга. А ось потім, коли ти почнеш вже думати про форму і рельєф м'яза, наступить час тренажерів.


Залежить від мети тренувань. Для маси загальної достатньо 20-30 секунд (5-8 повторів), для виключно сили - оптимально 5-15 секунд (2-4 повтори), для рельєфу і схуднення орієнтуйся на 45 секунд. При цьому май на увазі, що можна 45 секунд робити і 5 повторів (витрачати 9 секунд на повтор), це все одно буде тренування на рельєф а не на масу, оскільки кількість повторів не має значення, якщо ти виконуєш вправу довше ніж потрібно.
Для більшості ж хлопців в середньому орієнтир на 8-10 повторів найбільш оптимальний, вже випробуваний протягом 50 років практики.

Рекомендується три рази при роботі на загальну масу тіла - жир теж буде чудово наростати :). 
Для тих хто хоче схуднути або набирати максимально сухі і чисті мязи (без зайвої води і жиру на пузі) краще 4-х або навіть 5-ти разове відвідування, наприклад понеділок-вівторок, четвер-п'ятниця. 
При цьому для натурала рекомендується працювати на кожну мязеву групу 2 рази на тиждень, а не раз. При тренінгу 1 групи лише 1 раз в тиждень краще росте загальна маса, жир, набирається зайва вода і росте в основному сила а не мязи. Одночасно дуже часті травми.
Правильний тренінг повинен бути естетичний і здоровим.
Є і 6-разові програми для більш просунутих натуралів, по 2 рази на групу в тиждень. Для таких фанатів є спеціально збалансовані програми.

На таке питання відповісти важко - відповідь залежить від великої кількості чинників. Але  в середньому 3 вправи на  один м'яз - це оптимум, з них мінімум одна має бути базовою, інші ізольовані. Орієнтир - 8-10 вправ, по 4-5 підходів. За 1,5 години маєте справитися.